Ορκωμοσίες Προπτυχιακών Προγραμμάτων Σπουδών και Τελετές Απονομής Μεταπτυχιακών Τίτλων του Ελληνικού Ανοικτού Πανεπιστημίου στην Πάτρα

 

Αγαπητές φοιτήτριες/ Αγαπητοί φοιτητές,

Θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε για το πρόγραμμα Τελετών των Ορκωμοσιών αποφοίτων του ΕΑπ που θα γίνουν στην Πάτρα, 24 - 25 Νοεμβρίου καθώς και 8-9 Δεκεμβρίου, και στη Θεσσαλονίκη  1 - 2 Δεκεμβρίου . Παράλληλα, ζητάμε συγγνώμη για την καθυστέρηση της ανάρτησης του αναλυτικού προγράμματος, καθώς οφείλεται στο γεγονός ότι για πρώτη φορά θα πραγματοποιηθούν τελετές/ απονομές στην πόλη της Θεσσαλονίκης.  Ο τελικός αριθμός των φοιτητών που επέλεξαν τη Θεσσαλονίκη  ξεπέρασε τις αρχικές προβλέψεις μας.Μια πρόσθετη δυσκολία υπήρξε και η ανεύρεση αιθουσών εν όψει των εορταστικών εκδηλώσεων των Χριστουγέννων. Σε κάθε περίπτωση στο μέλλον θα υπάρχει έγκαιρη ενημέρωση και καταλληλότερη προετοιμασία των τελετών ορκωμοσίας.

Η Ορκωμοσία Προπτυχιακών Προγραμμάτων Σπουδών και η Τελετή Απονομής Μεταπτυχιακών Τίτλων των φοιτητών του Ελληνικού Ανοικτού Πανεπιστημίου θα πραγματοποιηθεί σε δύο (2) διαφορετικά Σαββατοκύριακα από τις 9:00 πμ στην Πάτρα, στο Συνεδριακό Κέντρο του ΤΕΙ Δυτικής Ελλάδας (χάρτης).

Συγκεκριμένα οι τελετές Απονομής της Σχολής Θετικών Επιστημών και Τεχνολογίας και της Σχολής Κοινωνικών Επιστημών, θα πραγματοποιηθούν το Σάββατο 24 Νοεμβρίου και την Κυριακή 25 Νοεμβρίου 2018 αντίστοιχα, ενώ το Σάββατο 8 και την Κυριακή 9 Δεκεμβρίου 2018, θα πραγματοποιηθούν οι τελετές της Σχολής Ανθρωπιστικών Επιστημών και της Σχολής Εφαρμοσμένων Τεχνών.

Η είσοδος του Συνεδριακού Κέντρου είναι από την οδό Θεοτοκοπούλου (χάρτης). Μπορείτε να δείτε οδηγίες πρόσβασης στον χώρο:

- Από Αθήνα ή Γέφυρα Ρίου - Αντιρρίου

- Από Πύργο

- Με χρήση Μέσων Μαζικής Μεταφοράς

 

Το πρόγραμμα των Ορκωμοσιών / Τελετών Απονομής διαμορφώνεται ως εξής:

Σχολή Θετικών Επιστημών και Τεχνολογίας
Σάββατο 24 Νοεμβρίου 2018
9:00 – 9:45 Πληροφορική (Επώνυμο από Α έως ΜΟ)
10:15 – 11:00 Πληροφορική (Επώνυμο από ΜΠ έως Ω)
  Σπουδές στις Φυσικές Επιστήμες
11:15 – 12:00 Διαχείριση και Τεχνολογία Ποιότητας

12:15 – 13:00

13:15 – 14:00

Διαχείριση Αποβλήτων

Μεταπτυχιακή Εξειδίκευση στα Πληροφοριακά Συστήματα

17:00 – 17:45 Περιβαλλοντικός Σχεδιασμός Πόλεων και Κτιρίων
  Περιβαλλοντικός Σχεδιασμός Έργων Υποδομής
18:00 – 18:45 Διαχείριση Τεχνικών Έργων
   
19:00 – 19:45 Σεισμική Μηχανική και Αντισεισμικές Κατασκευές
  Προχωρημένες Σπουδές στη Φυσική
  Κατάλυση και Προστασία του Περιβάλλοντος
  Μεταπτυχιακή Ειδίκευση Καθηγητών Φυσικών Επιστημών
  Μεταπτυχιακές Σπουδές στα Μαθηματικά
  Συστήματα Κινητού και Διάχυτου Υπολογισμού

 

Σχολή Κοινωνικών Επιστημών
Κυριακή 25 Νοεμβρίου 2018
9:00 – 9:45 Διοίκηση Επιχειρήσεων & Οργανισμών (Επώνυμο από Α έως ΚΑ)
10:15 – 11:00 Διοίκηση Επιχειρήσεων & Οργανισμών (Επώνυμο από ΚΕ έως ΠΑ)
11:15 – 12:00 Διοίκηση Επιχειρήσεων & Οργανισμών (Επώνυμο από ΠΕ έως Ω)
12:15 – 13:00   Διοίκηση Τουριστικών Επιχειρήσεων / Δίκαιο της Οικονομίας και των     Επιχειρήσεων
13:15 – 14:00 Τραπεζική (Επώνυμο από Α έως Ο)
14:15 – 15:00

Τραπεζική (Επώνυμο από Π έως Ω)

Τραπεζική, Λογιστική και Χρηματοοικονομική

17:00 – 17:45 Master in Business Administration (MBA) (ΕπώνυμοαπόΑ έωςΝ)
18:00 – 18:45

Master in Business Administration (MBA) (ΕπώνυμοαπόΟ έωςΩ)

Διοίκηση Πολιτισμικών Μονάδων (Επώνυμο από Α έως ΚΑ)

19:00 – 19:45

Διοίκηση Πολιτισμικών Μονάδων (Επώνυμο από ΚΕ έως Ω)

Αθλητικές Σπουδές: Κοινωνιολογία, Ιστορία, Ανθρωπολογία

Διαχείριση γήρανσης και χρόνιων νοσημάτων

Σύγχρονες Δημοσιογραφικές Σπουδές

   
20:00 – 20:45 Διοίκηση Μονάδων Υγείας

 

Σχολή Ανθρωπιστικών Επιστημών
Σάββατο 08 Δεκεμβρίου 2018

9:00 – 9:45

Σπουδές στον Ελληνικό Πολιτισμό (Επώνυμο από Α έως ΚΑΠ)

10:15 – 11:00 Σπουδές στον Ελληνικό Πολιτισμό (Επώνυμο από ΚΑΡ έως Ν)
11:15 – 12:00 Σπουδές στον Ελληνικό Πολιτισμό (Επώνυμο από Ξ έως Ω)
12:15 – 13:00 Επιστήμες της Αγωγής: Ειδική Αγωγή και Εκπαίδευση Ατόμων με Προβλήματα Προφορικού και Γραπτού λόγου (Επώνυμο από Α έως Λ)
13:15 – 14:00 Επιστήμες της Αγωγής: Ειδική Αγωγή και Εκπαίδευση Ατόμων με Προβλήματα Προφορικού και Γραπτού λόγου(Επώνυμο από Μ έως Ω)
16:00 – 16:45 Σπουδές στον Ευρωπαϊκό Πολιτισμό (Επώνυμο από Α έως ΚΑ)
17:00 – 17:45 Σπουδές στον Ευρωπαϊκό Πολιτισμό (Επώνυμο από ΚΕ έως Π)
18:00 – 18:45 Σπουδές στον Ευρωπαϊκό Πολιτισμό (Επώνυμο από Ρ έως Ω) Ισπανική Γλώσσα και Πολιτισμός

                                       

Σχολή Ανθρωπιστικών Επιστημών/ Σχολή Εφαρμοσμένων Τεχνών
Κυριακή 09 Δεκεμβρίου 2018

9:00 – 9:45

Επιστήμες της Αγωγής (Επώνυμο από Α έως ΚΑΡ)

10:00 – 10:45 Επιστήμες της Αγωγής (Επώνυμο από ΚΑΣ έως Ο)
11:00 – 11:45

Επιστήμες της Αγωγής (Επώνυμο από Π έως Ω)

12:00 – 12:45 Γραφικές Τέχνες - Πολυμέσα
  Σχεδιασμός Φωτισμού
 

Ακουστικός Σχεδιασμός και Ψηφιακός Ήχος

13:00 – 13:45

Διδακτική της Αγγλικής ως Ξένης/Διεθνούς Γλώσσας

  Διδακτική της Γερμανικής ως Ξένης/Διεθνούς Γλώσσας
 

Διδακτική της Γαλλικής ως Ξένης/Διεθνούς Γλώσσας

Language Education for Refugees and Migrants

14:00 – 14:45

Εκπαίδευση Ενηλίκων

Δημιουργική Γραφή

Σπουδές στην Ορθόδοξη Θεολογία

Main Menu