Διατελέσαντα Μέλη

                                          Διατελέσαντα Τακτικά Μέλη
 

Φραγκίσκος Κολίσης
Καθηγητής της Σχολής Χημικών−Μηχανικών του Εθνικού Μετσόβιου Πολυτεχνείου
(09.03.2016 – 25.01.2017)

 

Λαπατσιώρας Σπυρίδωνας
Επίκουρος Καθηγητής Τμήματος Οικονομικών Επιστημών Πανεπιστημίου Κρήτης
(27.08.2015 – 08.03.2016)

 

Γκιούρας Αθανάσιος
Καθηγητής Τμήματος Πολιτικής Επιστήμης Πανεπιστημίου Κρήτης
(27.08.2015 – 25.01.2017)

 

Χατζηϊωάννου Μαρία – Χριστίνα
Διευθύντρια Ερευνών Ινστιτούτου Ιστορικών Ερευνών του Ε.Ι.Ε.
(27.08.2015 – 01.04.2019)  

 

Γεώργιος Δάσιος
Καθηγητής Τμήματος Χημικών Μηχανικών Παν/μίου Πατρών
(01.02.02 - 17.06.04)  


 
Ιωάννης Δημόπουλος
Ομότιμος Καθηγητής Τμήματος Ιατρικής του Παν/μίου Πατρών  
(18.06.04 - 09.06.09)


 
Θάλεια Δραγώνα
Καθηγήτρια Κοινωνικής Ψυχολογίας του Παν/μίου Αθηνών
(30.10.95 - 17.06.04) 


 
Γεώργιος Καραϊσκάκης
Καθηγητής Τμήματος Χημείας Παν/μίου Πατρών   
(07.04.06 - 09.06.09)


 
Παναγιώτης Λιαργκόβας
Αναπληρωτής Καθηγητής Παν/μίου Πελοποννήσου
(18.06.04 - 06.04.06)  


 
Ιωάννης Μάνος
τ. Γενικός Γραμματέας Ένωσης Ελληνικών Τραπεζών
τ. Διοικητής Γενικής Τράπεζας
(30.10.95 - 17.06.04)    


 
cross Ευθύμιος Μαστρογιάννης 
Καθηγητής του Τμήματος Πολιτικών Μηχανικών του Παν/μίου Πατρών
(30.10.95 - 11.01.02)  


 
Σωτήριος Μουσούρης
τ. Επίκουρος Γ. Γραμματέας ΟΗΕ 
(30.10.95 - 17.06.04)  


 
Μητροπολίτης Περγάμου Ιωάννης
Ακαδημαϊκός, Ομότιμος Καθηγητής Σχολής Θεολογίας Αριστοτέλειου Πανεπιστημίου Θεσ/νίκης  
(30.10.95 - 09.06.09)


 
Ελένη Σαράντη
Αναπληρώτρια Καθηγήτρια Τμήματος Φιλολογίας Παν/μίου Πατρών 
(18.06.04 - 09.06.09)

 

Γεώργιος Πανηγυράκης
Καθηγητής Τμήματος Οργάνωσης και Διοίκησης Επιχειρήσεων, Οικονομικού Πανεπιστημίου Αθηνών
(10.06.09 - 30.12.14)

 

cross Νικόλαος Γαλατσάνος
Καθηγητής, Τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών και Τεχνολογίας Υπολογιστών, Πανεπιστημίου Πατρών
(10.06.09 - 04.09.10)

 

cross Παύλος Κορδοπάτης
Καθηγητής, Τμήματος Φαρμακευτικής, Πανεπιστημίου Πατρών
(10.06.09 - 16.10.14)

 

Θεοχάρης Παταργιάς
Ομότιμος Καθηγητής Γενετικής, Πανεπιστημίου Αθηνών
(22.06.05 - 26.08.15)

 

Βασίλειος Δεδούσης
Αναπληρωτής Καθηγητής, Τμήματος Βιομηχανικής Διοίκησης και Τεχνολογίας, Πανεπιστημίου Πειραιώς
(10.06.09 - 26.08.15)

 

Κοτταρίδη Κωνσταντίνα
Επίκουρος Καθηγήτρια, Τμήματος Οικονομικής Επιστήμης, Πανεπιστήμιο Πειραιώς
(31.12.14 - 26.08.15)

 

Χρήστος Γκόρτσος
Γενικός Γραμματέας Ένωσης Ελληνικών Τραπεζών
(18.06.04 - 21.06.05)


 

                                          Διατελέσαντα Αναπληρωματικά Μέλη

 

Δρόσος Διονύσιος
Καθηγητής Τμήματος Φιλοσοφίας, Παιδαγωγικής και Ψυχολογίας Πανεπιστημίου Ιωαννίνων
(27.08.2015 – 25.01.2017)

 

Χατζηγιάννη Ανδρομάχη
Διευθύντρια Ερευνών Εθνικού Κέντρου Κοινωνικών Ερευνών
(27.08.2015 – 08.03.2016)

 

Παπαθεοδώρου Γεώργιος
Καθηγητής Τμήματος Γεωλογίας Πανεπιστημίου Πατρών
( 07.03.2016 – 25.01.2017)

 

Λιοναράκης Αντώνιος
Καθηγητής Ε.Α.Π. και Κοσμήτορας της Σχολής Ανθρωπιστικών Επιστημών
( 07.03.2016 – 25.02.2018)

 

Χατζηνικολάου Μαρία
Καθηγήτρια Ε.Α.Π.
( 07.03.2016 – 25.02.2018)

 

Ματαράς Δημήτριος
Καθηγητής Τμήματος Χημικών Μηχανικών Πανεπιστημίου Πατρών
(26.01.2017 – 01.04.2019)

 

Σταθάτος Ηλίας
Καθηγητής Τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών, ΤΕΙ Δυτικής Μακεδονίας
(26.02.2018 – 01.04.2019)

 

Κόκκος Αλέξιος
Καθηγητής Ε.Α.Π.
(26.02.2018 – 31.08.2018)

 

Γεώργιος Καραϊσκάκης 
Καθηγητής τμήματος Χημείας Παν/μίου Πατρών 
(18.06.04 - 06.04.06) 


 
Γεώργιος Κατσιάρης 
Καθηγητής Τμήματος Φυσικής Παν/μίου Πατρών 
(18.06.04 - 09.06.09) 


 
Μαρία Κουτσουδάκη
Αναπληρώτρια Καθηγήτρια Τμήματος Αγγλικής Φιλολογίας Παν/μίου Αθηνών 
(18.06.04 - 09.06.09) 


 
Αλίκη - Παναγιώτα Μητσάκου - Γεωργίου 
Δρ Ιατρός - Αναισθησιολόγος 
(18.06.04 - 09.06.09) 


 
Νικόλαος Μπαλτάς 
Καθηγητής Οικονομικού Παν/μίου Αθηνών 
(18.06.04 - 06.04.06) 


 
John Μπραδήμας
Γερουσιαστής, Επίτιμος Πρόεδρος Πανεπιστημίου Νέας Υόρκης 
(30.10.95 - 17.06.04) 


 
Δημήτριος Ξουρής 
Καθηγητής Παν/μίου Μακεδονίας 
(07.06.06 - 09.06.09) 


 
Σπυρίδων Παππάς  
Γενικός Δ/ντής του Ευρωπαϊκού Ινστιτούτου Δημόσιας Διοίκησης 
(30.10.95 - 17.06.04) 


 
Χρήστος Τζούλης 
Καθηγητής Παν/μίου Ιωαννίνων 
(07.04.06 - 09.06.09) 


 
Εμμανουήλ Φθενάκης  
Διδάκτωρ Ηλεκτ. Μηχανικής, Μέλος ΔΣ της Παν/μιακής Ένωσης Ερευνών Αμερικής, Πρόεδρος του Challenger Center 
(30.10.95 - 17.06.04) 

 
 
Δημήτριος Χριστοδουλάκης
Καθηγητής Τμήματος Μηχανικών Η/Υ & Πληροφορικής Παν/μίου Πατρών 
(18.06.04 - 09.06.09) 

 

Γρηγόριος Χονδροκούκης
Αναπληρωτής Καθηγητής, Τμήματος Βιομηχανικής Διοίκησης και Τεχνολογίας, Πανεπιστημίου Πειραιώς
(10.06.09 - 26.08.15)

 

Δημήτριος Δρόσος
Επίκουρος Καθηγητής, Τμήματος Ιταλικής και Ισπανικής Γλώσσας και Φιλολογίας, Πανεπιστημίου Αθηνών
(10.06.09 - 26.08.15)

 

Ιωάννα Ηλιοπούλου
Καθηγήτρια, Τμήματος Βιολογίας, Πανεπιστημίου Πατρών
(18.06.04 - 26.08.15)

 

Γεώργιος Τσιχριντζής
Αναπληρωτής Καθηγητής, Τμήματος Πληροφορικής, Πανεπιστημίου Πειραιώς
(10.06.09 - 26.08.15)

 

Νικόλαος Ηρειώτης
Αναπληρωτής Καθηγητής, Τμήματος Οικονομικών Επιστημών, Πανεπιστημίου Αθηνών
(10.06.09 - 26.08.15)

 

Δημήτριος Σιαμπλής
Καθηγητής, Τμήματος Ιατρικής, Πανεπιστημίου Πατρών
(10.06.09 - 26.08.15)

 

Κιουσοπούλου Αντωνία
Καθηγήτρια του Τμήματος Ιστορίας − Αρχαιολογίας του Πανεπιστημίου Κρήτης 
(27.08.15 - 10.03.16)

 

Βεντούρα Αικατερίνη
Καθηγήτρια του Τμήματος Πολιτικής Επιστήμης και Ιστορίας του Παντείου Πανεπιστημίου 
(27.08.15 - 10.03.16)

 

Ματθαίου Άννα
Καθηγήτρια του Τμήματος Ιστορίας, Αρχαιολογίας και Κοινωνικής Ανθρωπολογίας του Πανεπιστημίου Θεσσαλίας 
(27.08.15 - 10.03.16)

Main Menu